O NÁS

KDO JSME:

Jsme základní devítiletá škola pro děti v režimu individuálního (domácího) vzdělávání. Naší kmenovou školou je Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou - www.skolajakubcovice.cz, která garantuje přezkoušení dle zákona (dvakrát ročně).

Věříme tomu, že příroda je pro výuku velmi podnětným a zajímavým prostředím, v němž se děti cítí radostně a spokojeně, mohou se spontánně projevovat a zaměstnávat přirozeným dětským způsobem. Vedeme děti k trvale udržitelnému způsobu života. Při pedagogické práci s dětmi se inspirujeme přírodou a jejími cykly.

KAM KRÁČÍME:

Naším cílem je inspirovat děti a probouzet v nich radost z poznávání a učení se zážitkovou pedagogikou. Rozvíjet v nich člověčenství, spontálnost a přirozenost skrze přírodu a přátelství v malém kolektivu. Provázet děti v bezpečném prostředí nejen znalostmi, ale i rozvojem zdravého sebevědomí a samostatnosti.

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT:

• Malou školu rodinného typu

• Věkově smíšené třídy

• Celotýdenní docházku

• Maximální kapacitu třídy16 dětí na dva pedagogy

• Partnerský přístup rodič – dítě – pedagog

• Každodenní pobyt venku

• Učení zážitkovou pedagogikou

• Projektové dny (výlety, exkurze, divadla, výstavy, péče o zahradu, rukodělné aktivity atd.)

• Slovní a písemné hodnocení

• Individuální přístup

• Školní družinu venku (v lese, parku, zahradě)

• Víkendové a pobytové akce pro celé rodiny (voda, hory, ...)