O NÁS

KDO JSME:

Jsme základní devítiletá škola pro děti v režimu individuálního (domácího) vzdělávání. Naší kmenovou školou je Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou - www.skolajakubcovice.cz, která garantuje přezkoušení dle zákona (dvakrát ročně).

Věříme tomu, že příroda je pro výuku velmi podnětným a zajímavým prostředím, v němž se děti cítí radostně a spokojeně, mohou se spontánně projevovat a zaměstnávat přirozeným dětským způsobem. Vedeme děti k trvale udržitelnému způsobu života. Při pedagogické práci s dětmi se inspirujeme přírodou a jejími cykly.

KAM KRÁČÍME:

Naším cílem je inspirovat děti a probouzet v nich radost z poznávání a učení se zážitkovou pedagogikou. Rozvíjet v nich člověčenství, spontálnost a přirozenost skrze přírodu a přátelství v malém kolektivu. Provázet děti v bezpečném prostředí nejen znalostmi, ale i rozvojem zdravého sebevědomí a samostatnosti.

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT:

• Malou školu rodinného typu

• Věkově smíšené třídy

• Celotýdenní nebo částečnou docházku

• Maximální kapacitu třídy 16 dětí na dva pedagogy

• Partnerský přístup rodič – dítě – pedagog

• Každodenní pobyt venku

• Učení zážitkovou pedagogikou

• Projektové dny (výlety, exkurze, divadla, výstavy, péče o zahradu, atd.)

• Slovní a písemné hodnocení

• Individuální přístup

• Školní družinu venku (v lese, parku, zahradě)

• Odpolední kroužky, sobotní akce pro celé rodiny, letní příměstské tábory

ADRESA ŠKOLY:

Březinova 14, 616 00 Brno

lesniskolaliska@gmail.com

KONTAKTNÍ OSOBA:

Mgr. Michaela Němcová

FAKTURAČNÍ ÚDAJE:

Základní škola Liška, p.s. zapsaného spolku Lištička - lesní mateřská škola, z.s.

Mokrá Hora 76, 621 00 Brno

Č. účtu: 2801565203/2010